La achizițiile Jo Malone London mai mari de 800 RON, primești cadou Wild Bluebell Body & Hand Wash (250ml), în limita stocului disponibil începând cu 30.06.2025. Primești eșantioane gratuite cu achiziții de minim 1000 RON. La achizițiile Jo Malone London mai mari de 800 RON, primești cadou Wild Bluebell Body & Hand Wash (250ml), în limita stocului disponibil începând cu 30.06.2025. Primești eșantioane gratuite cu achiziții de minim 1000 RON. La achizițiile Jo Malone London mai mari de 800 RON, primești cadou Wild Bluebell Body & Hand Wash (250ml), în limita stocului disponibil începând cu 30.06.2025. Primești eșantioane gratuite cu achiziții de minim 1000 RON. La achizițiile Jo Malone London mai mari de 800 RON, primești cadou Wild Bluebell Body & Hand Wash (250ml), în limita stocului disponibil începând cu 30.06.2025. Primești eșantioane gratuite cu achiziții de minim 1000 RON.

  • ro
  • en
ROYALS
Obsentum

Original Santal by Creed 100 ml
Original Santal by Creed 100 ml, packaging
Original Santal by Creed 100 ml, ingredients

Original SantalCreed 1760Apă de parfum 100 ml

1475 lei
Original Santal by Creed 100 ml

Original Santal

Creed 1760

1475 lei
Original Santal by Creed 100 ml, ingredients

SĂ FII „ORIGINAL SANTAL” ÎNSEAMNĂ SĂ FII TU ÎNSUȚI

Poți avea originalitatea ghimbirului, a fructelor de ienupăr, a rozmarinului sau a coriandrului. Poți avea și unicitatea combinației dintre lemnul de santal și floarea de portocal. Sau poți fi unul și același lucru cu ORIGINAL SANTAL, inspirat din opulența exotică a Indiei, mai ales la lăsarea serii, căci acest parfum complex strălucește mai ales după asfințitul soarelui. Dar oricând l-ai purta, te vei simți în largul tău în timp ce vei răspândi atomi de extaz de jur-împrejur.
  • EXOTIC
  • OPULENT
  • SENZUAL
Familie olfactivă Lemnos, Oriental
Note de vârf Ghimbir jamaican, Floare de portocal, Lămâie siciliană
Note de mijloc Lavandă, Rozmarin, Mentă
Note de bază Ambră cenuşie, Răşină balsamică din Styrax, Vanilie, Lemn de santal, Boabe de tonka
Recomandat ca Parfum pentru bărbați
Rebranding Deoarece brandul se află într-un proces de rebranding, ambalajele și produsele pot arăta diferit comparativ cu imaginile din prezentare.
Ingrediente Vă rugăm să consultați ambalajul produsului achiziționat.
Informații privind siguranța Inflamabil. A nu se folosi în preajma unei surse de foc. Evitați contactul cu ochii. Dacă produsul intră în contact cu ochii, clătiți bine cu apă. Nu lăsați la îndemâna copiilor.
Classic Attitude - Mood Image

PENTRU CEI PE CARE TIMPUL ÎI CONVINGE

Este exemplar modul sublim în care ele rezistă la proba timpului. Parfumurile de niche CLASICE respectă tradiția parfumeriei prețuită timp de milenii. Cel care optează pentru creațiile pur clasice este o persoană care apreciază valoarea de netăgăduit a parfumeriei ca artă și meșteșug, în care clasic nu înseamnă simplu, ci integru.

Pierre Bourdon image

Pierre Bourdon

PARFUMERIA CA ARTĂ

Călătoria lui Pierre Bourdon în lumea parfumeriei nu a început cu vise din copilărie despre câmpuri parfumate, ci cu manuale de științe politice în Paris. Născut în 1946, Pierre a urmat inițial o cale convențională până când o întâlnire întâmplătoare cu legendarul Edmond Roudnitska, în sudul Franței, i-a schimbat destinul. Inspirat, Pierre s-a reorientat către parfumerie, pregătindu-se riguros timp de cinci ani la Roure, în Grasse, sub îndrumarea nu doar a lui Roudnitska, ci și a lui Jean Carles, absorbând înțelepciunea pe care doar adevărații maeștri o pot oferi.

A început cu o pereche parfumată de mănuși de piele trimisă regelui George al III lea în anul 1760, și de atunci, acel spirit britanic, regal și creativ alimentează casa de nișă House of Creed.

OBSENTUM

Ce-a spus Daniela

Cand am descoperit Original Santal, primul gand a fost…”mmmm… parfum oriental by Creed! trebuie sa incerc santalul in abordarea Creed”. Dulce-amarui, gurmand, spicy, lightly fresh, all together. Odata “asezat” parfumul, raman doar ambra, lavanda si santalul, ce invaluie subtil. Nu sunt de acord cu incadrarea “parfum pentru barbati”! Parfum este substantiv neutru...😊

Din aceeași colecție

men fragrance creed